منو
سبد شما

قیمت و خرید انواع ولوم و پتانسیومتر

پتانسیومتر چیست ؟

پتانسیومتر نوعی مقاومت متغیر است که جهت کنترل ولتاژ در مدار به کار می‌رود. این المان پسیو، دارای سه پایه است که میزان مقاومت آن را می‌توان توسط پیچ یا ولومی که روی آن تعبیه شده، تنظیم کرد.

ساختار آن شامل یک مدار الکترومکانیکی است که از یک عنصر مقاومتی، پایه ها، نوار لغزنده و پیچ تنظیم تشکیل می‌شود. دو پایه کناری پتانسیومتر به دو سر المان مقاومتی متصل هستند. مقدار مقاومت بین این دو پایه همواره ثابت و برابر با مقدار عددی مقاومت پتانسیومتر خواهد بود. پایه میانی به نوار لغزنده متصل می‌باشد. موقعیت نوار لغزنده که توسط پیچ تنظیم تعیین می‌شود، میزان مقاومت بین پایه های 1 و 2 یا 2 و 3 را تعیین می‌کند.

تفاوت ولوم و پتانسیومتر :

ولوم ها نیز یکی از انواع مقاومت های متغیر به شمار می‌روند که از لحاظ ساختار و کارکرد بسیار شبیه پتانسیومترها هستند. یکی از تفاوت های پتانسیومتر و ولوم در نحوه تنظیم میزان مقاومت آن هاست. برای تنظیم پتانسیومترها به پیچ گوشتی نیاز داریم ولی ولوم ها به راحتی با دست تنظیم می‌شوند. از این رو در مدارهایی که به طور مداوم به تغییر میزان مقاومت نیاز داریم ( برای مثال کنترل بلندی صدا ) استفاده از ولوم ها ارجح است.

انواع پتانسیومتر و ولوم و کاربرد آن‌ ها :

پتانسیومتر ها و ولوم ها در دو نوع خطی و لگاریتمی ارائه شده و در مواردی چون کنترل ولتاژ، تنظیم فرکانس، کنترل بلندی صدا در مدارهای صوتی، کنترل میزان روشنایی و ... به کار می‌روند.

فروشگاه اینترنتی مکاترونیک مرکز پخش و فروش آنلاین انواع ولوم و پتانسیومتر بوده و در این دسته بندی می توانید مدل های مختلفی از ولوم و پتانسیومتر مانند: پتانسیومتر خوابیده 500 اهم, مولتی ترن ایستاده 200 اهم, ولوم خطی 500 کیلو اهم 20mm, کلید ولوم تخت 50 کیلو اهم, ولوم خطی 20 کیلو اهم 20mm, ولوم دوبل 1 کیلو اهم, مولتی ترن ایستاده 500 کیلو اهم, مولتی ترن ایستاده 20 کیلو اهم, کلید ولوم 500 کیلو اهم 20mm کوچک, کلید ولوم 5 کیلو اهم 20mm کوچک را به همراه قیمت به روز مشاهده نمایید. پیشنهاد میکنیم جهت مشاهده قیمت ولوم و پتانسیومتر با تخفیف های مناسب در سایت ثبت نام نمایید.
با توجه به ویژگی های مدل های مختلف ولوم و پتانسیومتر جهت خرید آنلاین ولوم و پتانسیومتر در فروشگاه مکاترونیک پیشنهاد میکنیم روی کالای مورد نظر خود کلیک نموده و با مطالعه توضیحات و خصوصیات هر یک از ولوم و پتانسیومتر ها نسبت به خرید آن اقدام نمایید
در صورتی که پیش از خرید ولوم و پتانسیومتر سوال فنی وجود دارد لطفا در بخش نظر و سوال فنی سوال خود را درج نمایید. همچنین پس از دریافت سفارش با آپلود تصاویر کالا و ثبت نظر، سایر مشتریان را در انتخاب و خرید آنلاین یاری نمایید. در صورتی که کالای مورد نظر خود را در این دسته بندی نمی یابید، کافی است بخشی از نام آنرا در نوار جستجوی سایت تایپ کنید و یا توسط دسته بندی های بالای سایت ، کالای مورد نظر خود را بیابید
نمایش 1 تا 12 از 70 (6 صفحه)