منو
سبد شما

قیمت و خرید انواع ترانزیستور BJT و UJT

ترانزیستورهای پیوندی دو قطبی یا BJT ها دسته ای از عناصر الکترونیکی اکتیو هستند که جهت تقویت سیگنال در مدارهای الکترونیکی به کار می‌روند. این قطعات نیمه هادی از اتصال میان سه لایه نیمه هادی از نوع n وp با آرایش های n-p-n یا p-n-p به وجود می‌آیند. BJT ها قطعات کنترل شده با جریان هستند که از سه ترمینال بیس، امیتر و کلکتور تشکیل می‌شوند. جریان آن ها توسط ترمینال بیس کنترل می‌شود.

ترانزیستورهای دو قطبی به عنوان سوئیچ و تقویت کننده های سیگنال در مدارها کاربرد دارند. ترانزیستورهای دوقطبی سه ناحیه کاری دارند که شامل ناحیه قطع، ناحیه فعال و ناحیه اشباع می‌باشد. در ناحیه قطع ترانزیستور خاموش بوده و مانند سوئیچ باز عمل می‌کند. در ناحیه اشباع مانند یک سوئیچ بسته عمل می‌کند و در ناحیه فعال به عنوان تقویت کننده کاربرد دارد. در مدارهای تقویت کننده، ترانزیستورها را با سه آرایش متفاوت بیس مشترک، امیتر مشترک و کلکتور مشترک به کار می‌برند.

UJT یا ترانزیستور تک پیوندی، یک المان نیمه هادی دو لایه است که از یک پیوند p-n تشکیل می‌شود. UJT شامل دو ترمینال بیس و یک امیتر می‌باشد. از ترانزیستورهای تک پیوندی نمی‌توان جهت تقویت سیگنال استفاده کرد. آن ها به عنوان قطعات سوئیچینگ در مدارها به کار می‌روند. به علاوه دارای ویژگی های هدایت یک طرفه و امپدانس منفی می‌باشند.

فروشگاه اینترنتی مکاترونیک مرکز پخش و فروش آنلاین انواع ترانزیستور BJT و UJT بوده و در این دسته بندی می توانید مدل های مختلفی از ترانزیستور BJT و UJT مانند: ترانزیستور 2SC1815, ترانزیستور MJE13005 درجه دو, ترانزیستور SS8550, ترانزیستور 2SC945, ترانزیستور BD137, ترانزیستور 2SD965, ترانزیستور 2SC9014 | SS9014, ترانزیستور MPSA44 | KSP44, ترانزیستور BD136, ترانزیستور BC556 را به همراه قیمت به روز مشاهده نمایید. پیشنهاد میکنیم جهت مشاهده قیمت ترانزیستور BJT و UJT با تخفیف های مناسب در سایت ثبت نام نمایید.
نمایش 1 تا 12 از 87 (8 صفحه)