منو
سبد شما

شرایط ارسال سفارشات فروشگاه مکاترونیک

شرایط و زمانبندی ارسال سفارشات :

 • پردازش سفارشات در روزهای کاری از ساعت 8 الی 16 انجام میگردد.پنج شنبه ها و جمعه ها و تعطیلات رسمی روز کاری محسوب نمیشوند.

 • سفارش هایی که تا ساعت 12 ظهر روزهای کاری، آنلاین پرداخت شده باشند و یا تصویر فیش واریزی آنها تا این ساعت به سایت ارسال گردیده باشد(ایمیل/واتساپ/ایتا) در همان روز در انبار پردازش میگردند. سفارش های بعد از این ساعت ممکن است همان روز و یا روز کاری بعد پردازش شوند.

 • معمولا آماده سازی سفارش های موردی(یک الی سه کالا) حدود یک الی سه ساعت زمان میبرد.

 • سفارشهای عمده (بیشتر از ده کالا) با یک روز کاری تاخیر ارسال شوند.

 • سفارشاتی که با اکانت حقوقی(شرکت، دانشگاه، سازمان ها) و درخواست فاکتور ثبت نام نموده اند، دو روز کاری بعد از واریز وجه ارسال میشوند.

 • در انبار سفارش ها بر اساس زمان ثبت سفارش جمع آوری می شوند. در شروع هر روز کاری ، انبار فروشگاه اقدام به جمع آوری سفارش های شب قبل(یا روز تعطیل قبلی مینماید و بنابراین انبار همیشه چندین ساعت نسبت به زمان ثبت سفارش عقب تر است).

 • در کلیه روش های حمل، مسئولیت ارسال صحیح کالا به عهده شرکت های حمل و نقل می باشد، ولی در صورت تمایل مشتری میتواند با پرداخت هزینه بیمه و انتخاب گزینه ارسال با پست پیشتاز از سلامت ارسال کالا اطمینان پیدا نمود. در صورت نیاز میتوانید قبل از انجام خرید با تماس با فروشگاه از هزینه ارسال کالا اطلاع یابید.

 • لطفا توجه فرمایید کلیه کالاها در انبار فروشگاه هستند امکان تحویل در انبار وجود ندارد. بنابراین جهت خرید مراجعه نکنید و از روشهای ارسال استفاده نمایید. برای مشتریان ساکن شهر قزوین ، در صفحه تسویه حساب گزینه تحویل حضوری هم فعال میگردد و در صورت انتخاب این گزینه، سفارش ایشان پس از آماده شدن از انبار به دفتر فروشگاه منتقل خواهد شد و جهت مراجعه تماس خواهیم گرفت  (خرید حضوری نداریم) .

 • بسته بندی کلیه سفارشات مشمول هزینه می باشد که این هزینه بسته بندی در ذیل فاکتور درج میگردد.

 • ارسال کلیه سفارشات مشمول هزینه می باشد که پرداخت کل هزینه های حمل به عهده مشتری می باشد. مگر اینکه در صفحه تسویه حساب گزینه ارسال رایگان را مشاهده(یعنی سبدخرید مشمول این امتیاز باشد) و مشتری نیز این روش را انتخاب نماید. در صورتی که محموله مشتری بیش از یک فقره باشد صرفا هزینه حمل بزرگترین بسته توسط مکاترونیک پرداخت خواهد شد.

 • به جز شرایط انبار و بسته بندی سفارش، روش حمل انتخاب شده توسط مشتری نیز در زمان تحویل سفارش موثر است. جهت مشاهده جزئیات روش های حمل یکی از گزینه های زیر را انتخاب نمایید.روش های حمل:

با توجه به نام شهر و نوع کالاهای موجود در سبد خرید روش های حمل زیر در صفحه تسویه حساب قابل مشاهده و انتخاب می باشند.

 

• ارسال فوری توسط تیپاکس

در صورت درج آدرس دقیق و در محدوده نمایندگی های تیپاکس، این شرکت بسته ها را درب آدرس تحویل خواهد داد.

اخیرا و بصورت آزمایشی ترتیبی داده شده تا کرایه های حمل تیپاکس با تخفیف برای مشتریان ارسال شود تا بتوانیم با سرعت بالاتری سفارشات را تحویل دهیم .

در صفحه تسویه حساب، در صورت انتخاب روش تیپاکس و درج عبارت پس کرایه ، هنگام تحویل سفارش هزینه تیپاکس را پرداخت خواهید کرد.

در مورد نحوه تحویل سفارش با توجه به عملکرد مختلف این شرکت در شهرها و روستا های مختلف، لطفا با نمایندگی تپیاکس در شهر خود هماهنگ نماییدصفحه لیست شعب تیپاکس

تحویل به شهر تهران و مراکز استان های نزدیک یک روز کاری و سایر شهرها دو الی سه روز کاری می باشد.

 

• ارسال فوری توسط اسنپ باکس

برای مشتریان ساکن شهر تهران در صورت خرید کالا بصورت عمده امکان تحویل سفارشات از انبار تهران و توسط اسنپ باکس وجود دارد.

برای مشتریان ساکن شهر قزوین نیز گزینه اسنپ باکس برای کلیه سفارشات قابل انتخاب می باشد.

هزینه های حمل بر اساس تعرفه اسنپ و تخفیف از سمت مکاترونیک برای مشتری لحاظ خواهد شد.

محدودیت های اسنپ به لحاظ پذیرش سفارش توسط موتور سواران خارج از کنترل فروشگاه می باشد.

هزینه حمل در این روش بصورت پس کرایه بوده و در محل توسط مشتری به راننده اسنپ پرداخت خواهد شد.

 

• ارسال توسط ماهکس (سریع ترابر ماهان)

پرداخت هزینه حمل بصورت پس کرایه (هنگام دریافت کالا) و توسط مشتری صورت میگیرد. 

هزینه ها مطابق تعرفه شرکت ماهکس اخذ میگردد.

تحویل به شهرهای نزدیک یک روزه و شهرهای دور 2 روزه می باشد.

شرکت ماهکس (برخلاف شرکت پست و تیپاکس) تعداد بسته ها را در هزینه حمل موثر نمیکند . بنابر این اگر سفارش شما به صورتی است که در دو بسته قرار میگیرد این روش از سایر روش ها به صرفه تر است.

 هزینه حمل این شرکت بخصوص در وزن های بیشتر از 4 کیلوگرم، از هزینه حمل تیپاکس و چاپار کمتر است.

در صورتی که آدرس شما در داخل شهر باشد و ادرس دقیق را در هنگام خرید از سایت ثبت کرده باشید ، این شرکت مرسوله شما را درب آدرس تحویل میدهد.

این شرکت ساعت 14 ظهر بسته های خود را از انبار مکاترونیک دریافت و همان شب در انبار مرکزی ماهکس تقسیم و به شهرهای مختلف توزیع می نماید. بنابراین سفارش شما روز کاری بعد در تهران و سایر شهرهای نزدیک(اصفهان و قم و اراک و کرج و ...) تحویل خواهد شد و شهرهای دور نیز ظرف دو روز تحویل میگردند و بنابراین یک روز سریعتر از تیپاکس میتوانید بسته خود را دریافت نمایید.

کد رهگیری مرسوله شما توسط مکاترونیک خدمتتان پیامک میگردد و میتوانید از طریق سایت ماهکس آخرین وضعیت آن را مشاهده و همچنین بارنامه خود را دانلود نمایید.

سایت شرکت ماهکس جهت کسب اطلاعات بیشتر و رهگیری بارنامه

 

• پست پیشتاز:

زمان تحویل در این روش حدود 2 روز کاری بوده(با احتساب زمان آماده شدن سفارش ممکن است سه روز شود) و وابسته به عملکرد شرکت پست می باشد. مهمترین ویژگی این روش حمل، تحویل سفارش درب آدرس مشتری می باشد. در حالیکه ممکن است در روش های باربری و حتی تیپاکس مشتری مجبور باشد به دفتر شرکت حمل مراجعه نماید. ویژگی دیگر این روش حمل، گستردگی آن در کل کشور است و بدین ترتیب امکان ارسال سفارشات حتی به دور ترین مناطق نیز فراهم است. با توجه به ساعت کاری شرکت پست ممکن است سفارش یک روز پس از ثبت، تحویل شرکت پست گردد. مستحضر باشید سفارشات پستی، ظهر هر روز از دفاتر پست جمع آوری میگردند بنابراین باید سفارش را قبل از ساعت 12 به شرکت پست برسانیم. پیگیری برای این سفارش ها(دریافت کد رهگیری) را به بعد از 2 روز کاری از زمان سفارش موکول نمایید. قبض های کد رهگیری  پستی دو روز بعد از تحویل فروشگاه میگردند.

با توجه به اینکه ارسال برخی از کالاهای شکستنی و مایعات توسط شرکت پست به سختی امکانپذیر می باشد(مطابق قوانین اداره پست کالای شکستنی جزو اقلام ممنوعه می باشد) ممکن است واحد فروش در صورت عدم امکان ارسال، با هماهنگی مشتری، نحوه ارسال را تغییر دهد. همچنین مستحضر باشید این شرکت هنگام حمل و جابجایی بسته ها ممکن است با پرتاب کردن یا قراردادن بسته های سنگین روی بسته های کوچکتر موجب آسیب دیدگی اقلام داخل آن شوند. بنابراین احتمال آسیب دیدن کالاهای شکستنی در این روش وجود دارد و مسئولیت آن به عهده مشتری می باشد.

هزینه ارسال در این روش در صفحه تسویه حساب محاسبه شده و به فاکتور اضافه میگردد.

تخمین هزینه پست

• پست سفارشی:

زمان تحویل در این روش حدود 4 الی 10 روز کاری و وابسته به عملکرد شرکت پست می باشد. بنابراین در شرایطی که نیاز به دریافت سفارش به صورت فوری دارید گزینه پست سفارشی را انتخاب ننمایید.

مهمترین ویژگی این روش حمل، تحویل سفارش درب آدرس مشتری می باشد. در حالیکه ممکن است در روش های باربری و حتی تیپاکس مشتری مجبور باشد به دفتر شرکت حمل مراجعه نماید. ویژگی دیگر این روش حمل، گستردگی آن در کل کشور است و بدین ترتیب امکان ارسال سفارشات حتی به دور ترین مناطق نیز فراهم گردیده است. با توجه به ساعت کاری شرکت پست ممکن است سفارش یک روز پس از ثبت، تحویل شرکت پست گردد. مستحضر باشید سفارشات پستی، ظهر هر روز از دفاتر پست جمع آوری میگردند بنابراین باید سفارش را قبل از ساعت 12 به شرکت پست برسانیم. پیگیری برای این سفارش ها(دریافت کد رهگیری) را به بعد از 4 روز کاری از زمان سفارش موکول نمایید.

با توجه به اینکه ارسال برخی از کالاهای شکستنی و مایعات توسط شرکت پست به سختی امکانپذیر می باشد(مطابق قوانین اداره پست کالای شکستنی جزو اقلام ممنوعه می باشد) ممکن است واحد فروش در صورت عدم امکان ارسال، با هماهنگی مشتری، نحوه ارسال را تغییر دهد. همچنین مستحضر باشید این شرکت هنگام حمل و جابجایی بسته ها ممکن است با پرتاب کردن یا قراردادن بسته های سنگین روی بسته های کوچکتر موجب آسیب دیدگی اقلام داخل آن شوند. بنابراین احتمال آسیب دیدن کالاهای شکستنی در این روش وجود دارد و مسئولیت آن به عهده مشتری می باشد.

هزینه ارسال در این روش در صفحه تسویه حساب محاسبه شده و به فاکتور اضافه میگردد.

تخمین هزینه پست

 

• باربری پیشتاز بندر

پرداخت هزینه حمل بصورت پس کرایه (هنگام دریافت کالا).

این گزینه برای مشتریانی که بصورت عمده(کارتن های حجیم و بسیار سنگین که هزینه حمل با پست آنها بالای 50000 تومان باشد) خرید میکنند و یا در شهرهایی ساکن هستند که باربری های محدودی دارند پیشنهاد میگردد. باربری پیشتاز بندر بسته شما را به نزدیک ترین نمایندگی خود (مراکز استان ها) انتقال میدهد و باید همراه با کارت شناسایی، بسته خود را تحویل بگیرید.

مبلغ 20000 تومان کرایه شهری بابت ارسال از انبار فروشگاه به انبار باربری به فاکتور اضافه میگردد و کرایه حمل از قزوین تا شهر مشتری نیز مطابق تعرفه و به صورت پس کرایه در هنگام تحویل سفارش از مشتری دریافت خواهد گردید(از 20000 تومان به بالا).

در صورتی این روش را انتخاب کنید که کاملا با شرایط باربری مورد انتخاب خود آشنایی کامل داشته باشید. فروشگاه در مورد تعرفه ، کیفیت و نحوه تحویل این روش در شهرهای مختلف اطلاعی ندارد و مشتری می تواند در صورت آگاهی از جزئیات شرایط این شرکت، آن را انتخاب نماید.

 

• ترمینال اتوبوسرانی

پرداخت هزینه حمل بصورت پس کرایه (هنگام دریافت کالا).

با توجه به تعدد تعاونی ها و عدم وجود یک دستورالعمل یکسان برای آنها لازم است مشتری شرایط ارسال را با تعاونی شهر خود هماهنگ نماید. هزینه های این نوع ارسال عموما بالاتر از سایر روش ها می باشد. در صورتی که امکان ارسال کالا با سایر روش ها وجود دارد استفاده از ترمینال اتوبوسرانی به هیچ عنوان توصیه نمی شود.در صورت انتخاب این گزینه نام ترمینال و شماره تعاونی مورد نظر خود را در باکس توضیحات در صفحه تسویه حساب درج نمایید.

 

• ارسال رایگان

شرایط:

 •  مشتری در صفحه تسویه حساب و در قسمت روش های حمل این گزینه را مشاهده و انتخاب نماید(عدم نمایش گزینه ارسال رایگان در صفحه تسویه حساب بدین معنی است که سفارش شما مشمول ارسال رایگان نمی باشد).
 • از کوپن ارسال رایگان استفاده نماید(کوپن های تخفیف و ارسال رایگان به مناسبت های مختلف در اختیار مشتریان قرار میگیرند).

برخی کالاها حجیم ، شکستنی بوده  و مایعات باعث غیر فعال شدن گزینه ارسال رایگان میگردند.

در صورتی که محموله مشتری بیش از یک فقره باشد صرفا هزینه حمل بزرگترین بسته توسط مکاترونیک پرداخت خواهد شد. در صورت کنسلی و یا عودت سفارشی که به صورت رایگان ارسال گردیده است، هزینه های رفت و برگشت سفارش از حساب مشتری کسر خواهد گردید.

 

• ارسال فوری به شهرهای تهران و رشت و زنجان و همدان و ابهر توسط تاکسی های سواری

این روش حمل برای مشتریانی که نام شهر خود را یکی از شهرهای تهران و ابهر و بویین زهرا و یا نام استان خود را زنجان، گیلان ، همدان درج نمایند فعال میگردد.

در این حالت سفارش شما توسط یک پیک به دفتر سواری های بین شهری ارسال گردیده و توسط اولین خطی سواری به آدرس های زیر تحویل داده خواهد شد:

دفتر رشت: فلکه گیل، داخل ترمینال، شرکت آزادی 01333667700

دفتر زنجان: میدان هنرستان، شرکت مسافربری مسافر جاده ها 02433770623

دفتر همدان: میدان چراغ قرمز شرکت الوند سیر اکباتان 08134227373

دفتر ابهر: داخل ترمینال 02435273357

دفتر تهران: داخل ترمینال غرب، دفتر سواری های تهران - قزوین

مبلغ 20000 تومان کرایه شهری بابت ارسال از انبار به دفتر مسافرتی به فاکتور اضافه میگردد و کرایه حمل از قزوین تا شهر مشتری نیز مطابق تعرفه و بصورت پسکرایه در هنگام تحویل سفارش از مشتری دریافت خواهد گردید(از 25000 تومان به بالا).

هزینه حمل در نهایت حدود 60000 تومان برای بسته های کوچک است و زمان دریافت سفارش های کمتر از سه کالا که قبل از ساعت 13 ظهر تسویه شده باشند همان روز خواهد بود و سفارشات بعد از این ساعت، نهایت صبح فردا تحویل میگردند و لازم است مشتری جهت دریافت بسته به دفتر مسافرتی شهر خود مراجعه نماید.

تا امروز هیچ گونه سابقه شکستن کالا در این روش گزارش نشده است اما ممکن است هماهنگی برای گرفتن مرسوله از دفتر نیازمند تماس شما و مراجعه حضوری باشد.