منو
سبد شما

کیت چشم الکترونیک مادون قرمز

کیت چشم الکترونیک مادون قرمز
فروخته شده است
کیت چشم الکترونیک مادون قرمز

کیت چشم الکترونیک مادون قرمز

موارد استفاده از این دستگاه فراوان است مثلا در سیستمهای حفاظتی به عنوان دزدگیر،در سیستمهای صنعتی به عنوان سنسور دستگاههای دور شمار و همچنین حفاظت افراد در برابر خطرات دستگاههای صنعتی ،اتوماتیک کننده دستگاهها( مانند دست خشک کن برقی) کنترل از راه دور لحظه ای(مانند درب باز کن برقی)و.... می توان از این مدار استفاده نمود.

ویژگی ها:

  • عدم تداخل: با توجه به نوع طراحی این مدار کوچکترین نور و یا نورهای مزاحم اطراف تاثیری در عملکرد آن ندارد.و قسمت گیرنده تنها در برابر اشعه نامرئی فرستنده از خود عکس العمل نشان می دهد.
  • برد زیاد: در قسمت فرستنده این مدار به جای یک دیود از چهار دیود مادون قرمز استفاده شده که برد آنرا تا چند برابر افزایش داده است.با تنظیم دقیق مدار و قرارگرفتن صحیح فرستنده و گیرنده در مقابل هم  می توان به بردی حدود 5 متر دست یافت.
  • خروجی دستگاه:این دستگاه دارای دو خروجی در قسمت گیرنده،یکی خروجی رله دستگاه که برای مصارف معمولی استفاده می شود و دیگری خروجی پالس که برای اتصال مدار به دستگاههای شمارنده مورد استفاده قرار می گیرد.
  • ولتاژ کار دستگاه: ولتاژ کار هر دو قسمت فرستنده و گیرنده این مدار از 9 الی 15 ولت می باشد که استفاده از ولتاژ  12 ولت برای هر دو قسمت مدار (فرستنده وگیرنده) توصیه می شود. در قسمت(فرستنده و گیرنده) توصیه میگردد.

 

 

نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید
برچسب ها: IR , INFERARED , چشمی