منو
سبد شما

قیمت و خرید انواع وریستور

وریستور چیست؟

وریستورها مقاومت های وابسته ولتاژی هستند که از مدارات الکترونیکی در برابر اضافه ولتاژ محافظت می‌کنند. وریستور ها به اختصار VDR نیز نامیده می‌شوند. مقدار اهمی مقاومت وریستور متغیر بوده و به میزان ولتاژ اعمالی به آن بستگی دارد. وریستورها معمولا به صورت موازی با تغذیه ورودی در مدار قرار می‌گیرند. در حالت طبیعی و تحت شرایط بار اسمی، امپدانس بالایی دارند و تقریبا جریانی را از خود عبور نمی‌دهند. هنگامی که ولتاژ دو سر VDR از حد آستانه بالاتر می‌رود، امپدانس آن به شدت افت کرده و جریان اضافی را از خود عبور می‌دهد. به این صورت VDR ها از مدار در برابر نوسانات ولتاژ محافظت کرده و مانع آسیب رسیدن به قطعات مدار می‌شوند.

انواع وریستور :

وریستورها در انواع وریستور اکسید فلز، گازی، مولتی لایر و دیودی موجود می‌باشند. رایج ترین نوع آن ها، وریستورهای اکسید فلز یا MOV ها هستند. MOV ها از اکسید فلزات مانند زینک اکساید ساخته می‌شوند. MOV ها در جذب ولتاژهای گذرا بسیار عملکرد خوبی دارند که باعث می‌شود توانایی بالاتری جهت کنترل توان داشته باشند. جریان نشتی در حالت کار عادی در این وریستورها نسبت به وریستورهای سیلیکونی کمتر بوده و همچنین سرعت عمل بالاتری دارند.

کاربرد وریستور :

از وریستورها در مواردی چون حفاظت از مدارهای الکتریکی در برابر نوسانات ولتاژ ، حفاظت از تلفن و خطوط ارتباطی، حفاظت از منبع تغذیه، حفاظت از مدارات در برابر رعد و برق و ... استفاده می‌شود.

فروشگاه اینترنتی مکاترونیک مرکز پخش و فروش آنلاین انواع وریستور بوده و در این دسته بندی می توانید مدل های مختلفی از وریستور مانند: وریستور 20D-391K, وریستور 07D-181K, وریستور 20D-471K, وریستور 14D-471K, وریستور 07D-431K, وریستور 07D-271K را به همراه قیمت به روز مشاهده نمایید. پیشنهاد میکنیم جهت مشاهده قیمت وریستور با تخفیف های مناسب در سایت ثبت نام نمایید.
نمایش 1 تا 6 از 6 (1 صفحه)