سیم لخت کن وایکن آلمان مدل No 7

سیم و کابل یکی از مهمترین مواد در صنایع برق و الکترونیک می باشند. انواع سیم و کابل جهت انتقال دیتا و یا توان الکتریکی مورد استفاده قرار میگیرند، با توجه به تنوع و کاربردهای مختلف، ابزارهای کار با این مجموعه سیم و کابل نیز مختلف می باشند. ابزارهایی جهت برش و کات کردن، برداشتن عایق کابل و برداشتن روکش سیم ها، که بتوانند سایزهای مختلف سیم و روکش با مواد متفاوت را به درستی و بدون آسیب زدن به مغزی سیم لخت نمایند.

شرکت WEICON آلمان یکی از بهترین تولیدکنندگان انواع سیم لخت کن و ابزار برش سیم و کابل می باشد که از سال 1947 دارای فعالیت در زمینه تولید انواع چسب و اسپری و گریس  می باشد و از دهه 90 میلادی تحت برند WEICON TOOLS اقدام به تولید  انواع سیم لخت مینماید.

فروشگاه مکاترونیک به درخواست مشتریان گرامی اقدام به عرضه "کابل لخت کن No.4-28H" نمود که با توجه به استقبال مشتریان محترم قصد داریم سایر محصولات این شرکت را نیز به مجموعه ابزارهای فروشگاه اضافه نماییم.

ویدیو زیر در خصوص قابلیت های یک سیم لخت کن چند منظوره است که توانایی برش انواع سیم و کابل و همچنین لخت کردن روکش کابل های فلت و گرد را دارات آشنا بشیم، "سیم لخت کن ویکن آلمان مدلNo.7 " با طراحی منحصر به فرد یک سیم لخت کن همه کاره می باشد که از بهترین مواد ساخته شده و دارای عملکرد عالی و طول عمر بالاست.در واقع این سیم لخت کن اتوماتیک قابلیت تشخیص قطر مغزی سیم (هادی سیم) را داراست تا بتواند به سرعت و بدون نقص سیم و کابل را لخت نماید.

سیم لخت کن No.7 توانایی برداشتن عایق کابل و سیم فلت با روکش PVC  با سطح مقطع 0.75 میلیمتر تا 4 میلیمتر را داراست. در مورد کابل های افشان معمولی هم سطح مقطع 0.5 الی 16 میلیمتر مربع (AWG20-6) رنج عملکردی این سیم لخت کن با کیفیت است. در قسمت بالای آن یک تنظیم کننده 5 مرحله ای برای تنظیم دقیقتر سیم لخت تعبیه شده که برای سطح مقطع های مختلف براحتی قابل استفاده می باشد.

مکانیزم لخت کردن کابل توسط سیم لخت کن NO 7 وایکن

قابلیت جالب دیگر این سیم لخت کن، برداشتن روکش سیم های مفتولی است که اکثر سیم لخت کن های کششی فاقد این قابلیت هستند ولی مکانیزم عملکرد این سیم لخت کن بصورتی است که میتواند سیم خشک با سطح مقطع 0.5 الی 10.0 میلیمتر مربع  (AWG20-8)را لخت نماید.

روی دسته سیم لخت کن No.7  ،یک عدد کابل بر / سیم چین پرقدرت جهت سیم های با قطر مغزی 3 میلیمتر قرار دارد. همچنین ابزار فرمدهی به سیم های مفتولی برای گرد کردن و قرار دادن زیر پیچ های ترمینال نیز روی دسته سیم لخت کن پیش بینی گردیده است.

نحوه برش سیم توسط سیم لخت کن NO 7 وایکن

ویژگی منحصر به فرد این سیم لخت کن، قابلیت لخت کردن سیم یا کابل های بلند از وسط سیم می باشد. برای این منظور میتوان سیم را از داخل سیم لخت کن و از شیار مربوطه عبور داد و سیم را بصورت کامل لخت کرد.