منو
سبد شما

قیمت و خرید انواع سون سگمنت

سون سگمنت چیست ؟

سون سگمنت ها دسته ای از نمایشگرهای الکترونیکی هستند که جهت نمایش اعداد اعشاری و برخی حروف الفبا به کار می‌روند. نمایشگرهای 7 segment از هفت بخش تشکیل می‌شوند که هر بخش آن شامل یک led می‌باشد. این led ها با آرایش مخصوصی کنار هم قرار می‌گیرند. با ترکیب حالت های مختلف خاموش و روشن هر بخش، می‌توانیم کاراکتر مورد نظر خود را نمایش دهیم. علاوه بر این هفت بخش، یک led نیز در پایین سمت راست سون سگمنت وجود دارد که به عنوان ممیز در نمایش اعداد اعشاری به کار می‌رود.

انواع سون سگمنت :

نمایشگرهای 7-SEG در دو نوع آند مشترک و کاتد مشترک موجود می‌باشند. در نوع آند مشترک، آند تمام LED ها به یک پین مشترک متصل می‌شوند. پایه مشترک به منبع تغذیه متصل شده و برای روشن کردن هر یک از سگمنت های نمایشگر، یک سیگنال low یا صفر منطقی از طریق یک مقاومت محدود کننده به کاتد آن اعمال می‌کنیم.

در نوع کاتد مشترک، پایه کاتد led ها به هم متصل شده و زمین می‌شوند. با اعمال سیگنال high یا یک منطقی از طریق یک مقاومت محدود کننده به پایه آند سگمنت مورد نظر می‌توان آن را روشن کرد.

کاربرد سون سگمنت :

از سون سگمنت ها در ساخت ساعت های دیجیتالی، متر دیجیتال، تایمرها، ماشین حساب، کیلومتر شمار و ... استفاده می‌شود.

فروشگاه اینترنتی مکاترونیک مرکز پخش و فروش آنلاین انواع سون سگمنت بوده و در این دسته بندی می توانید مدل های مختلفی از سون سگمنت مانند: سون سگمنت دورقمی آند قرمز 2.5*1.9, سون سگمنت تکی آند قرمز 30*44 میلی متر, سون سگمنت تکی آند قرمز 11*18 سایز بزرگ, سون سگمنت تکی آند قرمز 9*12 سایز بزرگ, سون سگمنت تکی آند قرمز 28*41 میلی متر, بلوک ال ای دی | نمایشگر جهت رنگ نارنجی, سون سگمنت تکی آند آبی 30*44 میلی متر, لایت بار 27 در 27 میلیمتر دورنگ آند سبز و قرمز, سون سگمنت تکی آند قرمز 24*34 میلی متر, سون سگمنت تکی آند قرمز 20*28 میلی متر را به همراه قیمت به روز مشاهده نمایید. پیشنهاد میکنیم جهت مشاهده قیمت سون سگمنت با تخفیف های مناسب در سایت ثبت نام نمایید.
نمایش 1 تا 12 از 20 (2 صفحه)