منو
سبد شما

قیمت و خرید انواع سنسور مادون قرمز

سنسورهای مادون قرمز یا IR، نوع خاصی از حسگرهای حرکتی هستند که از تشعشعات مادون قرمز جهت تشخیص موانع، افراد و اشیا در محیط پیرامون خود استفاده می‌کنند. مورد اصلی استفاده از این سنسور جهت حفاظت فیزیکی محیط و تشخیص نفوذ می‌باشد. حسگرهای مادون قرمز در دو نوع فعال یا اکتیو و غیر فعال یا پسیو ساخته می‌شوند.

سنسورهای مادون قرمز اکتیو، از دو بخش فرستنده ( منبع مادون قرمز ) و گیرنده ( آشکارساز مادون قرمز ) تشکیل می‌شوند. منبع اشعه مادن قرمز شامل یک LED یا دیود لیزر مادون قرمز می‌باشد و آشکارساز از فتودیود یا فتوترانزیستور تشکیل می‌شود. اشعه فروسرخ منتشر شده از منبع IR پس از برخورد با جسم منعکس شده و توسط گیرنده دریافت می‌شود. تشعشع دریافتی بر اساس شدت پردازش شده و حضور یا عدم حضور مانع توسط سنسور تشخیص داده می‌شود.

سنسورهای مادون قرمز پسیو یا PIR ها هیچ نوری از خود تابش نمی‌کنند و فقط تشعشعات فروسرخ موجود در محیط را دریافت می‌کنند. تمامی اجسام از خود امواج الکترومغناطیسی در مجدوده فروسرخ تابش می‌کنند. طول موج ساطع شده از جسم به دمای آن وابسته است. گیرنده موجود در سنسور PIR، انرژی ساطع شده از جسم را دریافت کرده و آن را تفسیر می‌کند.

این سنسورها در دو نوع حرارتی و کوانتومی ساخته می‌شوند.

با توجه به ویژگی های مدل های مختلف سنسورهای مادون قرمز جهت خرید آنلاین سنسورهای مادون قرمز در فروشگاه مکاترونیک پیشنهاد میکنیم روی کالای مورد نظر خود کلیک نموده و با مطالعه توضیحات و خصوصیات هر یک از سنسورهای مادون قرمز ها نسبت به خرید آن اقدام نمایید
در صورتی که پیش از خرید سنسورهای مادون قرمز سوال فنی وجود دارد لطفا در بخش نظر و سوال فنی سوال خود را درج نمایید. همچنین پس از دریافت سفارش با آپلود تصاویر کالا و ثبت نظر، سایر مشتریان را در انتخاب و خرید آنلاین یاری نمایید. در صورتی که کالای مورد نظر خود را در این دسته بندی نمی یابید، کافی است بخشی از نام آنرا در نوار جستجوی سایت تایپ کنید و یا توسط دسته بندی های بالای سایت ، کالای مورد نظر خود را بیابید
نمایش 1 تا 12 از 19 (2 صفحه)