منو
سبد شما

قیمت و خرید انواع سلف

سلف که آن را چوک (choke)، سیم پیچ و القاگر (inductor) نیز می‌نامند، به عنوان یک المان پسیو (passive) که توانایی ذخیره انرژی را دارد، در مدارهای الکترونیکی به کار برده می‌شود. ساختار آن شامل یک سیم‌پیچ مسی است که حول یک هسته مرکزی از جنس آهن، فریت، هوا و ... پیچیده می‌شود.

سلف ها در برابر عبور جریان متناوب (AC) و جریان مستقیم (DC) دو عملکرد متفاوت از خود نشان می‌دهند. در برابر عبور جریان مستقیم و ثابت مانند اتصال کوتاه عمل کرده و تمامی جریان را از خود عبور می‌دهند ولی در برابر تغییرات جریان از خود مخالفت نشان می‌دهند. از ویژگی‌ های اصلی سلف، همان مقاومت در برابر تغییرات جریان می‌باشد که به آن اندوکتانس یا ضریب خود القایی نیز گفته می‌شود. اندوکتانس را با نماد L نشان می‌دهند و واحد آن هانری H است. میزان اندوکتانس سلف به عواملی چون تعداد دورهای سیم پیچ و جنس هسته آن بستگی دارد.

سلف ‌ها کاربردهای گسترده‌ای در مدارات الکترونیک دارند. از آن ها به منظور حذف نویز، فیلتر کردن جریان متناوب (AC) در منابع تغذیه، ساخت اسیلاتورها، تطبیق امپدانس، ساخت فیلترهای فرکانسی، ذخیره و انتقال انرژی در مبدل‌ های توان و ... استفاده می‌شود.

فروشگاه اینترنتی مکاترونیک مرکز پخش و فروش آنلاین انواع سلف بوده و در این دسته بندی می توانید مدل های مختلفی از سلف مانند:  را به همراه قیمت به روز مشاهده نمایید. پیشنهاد میکنیم جهت مشاهده قیمت سلف با تخفیف های مناسب در سایت ثبت نام نمایید.
با توجه به ویژگی های مدل های مختلف سلف جهت خرید آنلاین سلف در فروشگاه مکاترونیک پیشنهاد میکنیم روی کالای مورد نظر خود کلیک نموده و با مطالعه توضیحات و خصوصیات هر یک از سلف ها نسبت به خرید آن اقدام نمایید
در صورتی که پیش از خرید سلف سوال فنی وجود دارد لطفا در بخش نظر و سوال فنی سوال خود را درج نمایید. همچنین پس از دریافت سفارش با آپلود تصاویر کالا و ثبت نظر، سایر مشتریان را در انتخاب و خرید آنلاین یاری نمایید. در صورتی که کالای مورد نظر خود را در این دسته بندی نمی یابید، کافی است بخشی از نام آنرا در نوار جستجوی سایت تایپ کنید و یا توسط دسته بندی های بالای سایت ، کالای مورد نظر خود را بیابید
نمایش 1 تا 12 از 46 (4 صفحه)