منو
سبد شما

قیمت و خرید انواع سلف تروئیدی | چک | لاین فیلتر

سلف یک قطعه پسیو در مدارهای الکترونیکی است که جهت ذخیره سازی انرژی مغناطیسی مورد استفاده قرار می‌گیرد. سلف تروئیدی که سلف حلقوی نیز نام دارد شامل یک رشته سیم است که دور یک هسته حلقوی پیچیده می‌شود. هسته آن معمولا از جنس مواد فرومغناطیسی مانند فریت، پودر آهن و ... می‌باشد. شکل حلقوی هسته موجب می‌گردد نشتی شار مغناطیسی به خارج از هسته به حداقل مقدار خود برسد. بنابراین تداخل الکترومغناطیسی کم تری را در مدارها به وجود می‌آورد.

سلف های تروئیدی که به اشتباه تیروئیدی هم نامگذاری مشوند به دلیل وجود میدان مغناطیسی قوی، اندوکتانس بالایی دارند و نسبت به سلف هایی با جنس هسته یکسان و اندازه مشابه می‌توانند جریان بیشتری حمل کنند. این سلف ها فشرده، سبک و کم حجم هستند. آن ها جهت دستیابی به راندمان بالاتر در مدارهای فرکانس پایین که به اندوکتانس بالایی نیاز دارند مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین برای القای فرکانس های بالاتر، مقرون به صرفه و کارآمد هستند. این سلف ها دارای خواص محدود کنندگی نویز نیز هستند. سلف های حلقوی قیمت بالاتری نسبت به سلف های مقاومتی و بشکه ای دارند.

سلف های حلقوی جهت فیلتر کردن نویز برای تنظیم کننده های سوئیچینگ، در منابع تغذیه، تقویت کننده های قدرت، اینورتر ها، مدارهای کنترل ترایاک و ... به کار می‌روند.

در صورتی که پیش از خرید سلف تروئیدی | چک | لاین فیلتر سوال فنی وجود دارد لطفا در بخش نظر و سوال فنی سوال خود را درج نمایید. همچنین پس از دریافت سفارش با آپلود تصاویر کالا و ثبت نظر، سایر مشتریان را در انتخاب و خرید آنلاین یاری نمایید. در صورتی که کالای مورد نظر خود را در این دسته بندی نمی یابید، کافی است بخشی از نام آنرا در نوار جستجوی سایت تایپ کنید و یا توسط دسته بندی های بالای سایت ، کالای مورد نظر خود را بیابید
نمایش 1 تا 12 از 20 (2 صفحه)