منو
سبد شما

انواع رنج خازن های الکترولیتی

خازن ها از جمله عناصر الکترونیکی پسیو هستند که جهت ذخیره انرژی الکتریکی در مدارها به کار می‌روند. خازن های الکترولیتی یکی از انواع خازن ها به شمار می‌روند که ظرفیت خازنی بالاتری نسبت به دیگر انواع خازن ها دارند. در ساختار آن ها از یک مایع یا ژل که حاوی غلظت بالایی از یون ها می‌باشد استفاده می‌گردد که به آن الکترولیت می‌گویند. خازن های الکترولیتی پلاریزه یا قطبیده هستند یعنی دارای دو قطب مثبت و منفی هستند. این خازن ها به طور مستقیم بایاس می‌شوند. استفاده از آن ها در پلاریته معکوس، به ماده دی الکتریک آن آسیب وارد کرده و ممکن است باعث ایجاد اتصال کوتاه و سوختن خازن شود.
با گذشت زمان به دلیل از بین رفتن تدریجی خاصیت ماده الکترولیت، ظرفیت این خازن ها از مقادیر نامی شان افت میکند. همچنین این امر موجب می‌شود آن ها طول عمر محدودی داشته باشند. از دیگر معایب این خازن ها می‌توان به نشتی جریان و تلرانس بالای  آن ها اشاره کرد. همچنین در فرکانس های بالا عملکرد مناسبی ندارند. این خازن ها جهت کاهش ریپل ولتاژ در منابع تغذیه و نیز کاهش نویز در تقویت کننده های صوتی به کار می‌روند. 
خازن های الکترولیتی در انواع آلومینیومی، تانتالیوم و نیوبیوم ارائه می‌شوند. 

 
فروشگاه اینترنتی مکاترونیک مرکز پخش و فروش آنلاین انواع خازن های الکترولیت بوده و در این دسته بندی می توانید مدل های مختلفی از خازن های الکترولیت مانند: خازن الکترولیت 47uF 400v, خازن الکترولیت 3300uF 6.3v, خازن الکترولیت 10000uF 16v, خازن الکترولیت 1500uF 6.3v, خازن الکترولیت 470uF 16v, خازن الکترولیت 1800uF 6.3v, خازن الکترولیت 1000uF 50v, خازن الکترولیت 2200uF 25v, خازن الکترولیت 3300uF 10v, خازن الکترولیت 3300uF 450v را به همراه قیمت به روز مشاهده نمایید. پیشنهاد میکنیم جهت مشاهده قیمت خازن های الکترولیت با تخفیف های مناسب در سایت ثبت نام نمایید.
با توجه به ویژگی های مدل های مختلف خازن های الکترولیت جهت خرید آنلاین خازن های الکترولیت در فروشگاه مکاترونیک پیشنهاد میکنیم روی کالای مورد نظر خود کلیک نموده و با مطالعه توضیحات و خصوصیات هر یک از خازن های الکترولیت ها نسبت به خرید آن اقدام نمایید
در صورتی که پیش از خرید خازن های الکترولیت سوال فنی وجود دارد لطفا در بخش نظر و سوال فنی سوال خود را درج نمایید. همچنین پس از دریافت سفارش با آپلود تصاویر کالا و ثبت نظر، سایر مشتریان را در انتخاب و خرید آنلاین یاری نمایید. در صورتی که کالای مورد نظر خود را در این دسته بندی نمی یابید، کافی است بخشی از نام آنرا در نوار جستجوی سایت تایپ کنید و یا توسط دسته بندی های بالای سایت ، کالای مورد نظر خود را بیابید
نمایش 1 تا 12 از 153 (13 صفحه)