منو
سبد شما

حافظه

فاکتورهای مهم در انتخاب یک کارت حافظه سرعت، ظرفیت، قیمت و نوع دستگاهی است که از آن استفاده می‌کنید. داشتن بیشترین ظرفیت با قیمت مقرون به صرفه ایده آل است اما داشتن کارت حافظه ای که به اندازه کافی سریع باشد نیز مهم است.

کارت های حافظه با سرعت های متفاوتی ارائه می‌شوند. منظور از سرعت، سرعت خواندن و نوشتن است. سرعتی که روی کارت نوشته می‌شود حداکثر سرعت خواندن دیتا از کارت حافظه را بر حسب مگابایت بر ثانیه MB/s نمایش می‌دهد. سرعت نوشتن مربوط به نوشتن اطلاعات در کارت حافظه است و در کارهایی مانند عکاسی و فیلمبرداری از اهمیت بالایی برخوردار است.

کارت های حافظه SD با توجه به سرعت نوشتنشان در کلاس های مختلفی از 1 تا 10 طبقه بندی می‌شوند. شماره کلاس حداقل سرعت نوشتن کارت SD را بر حسب مگابایت بر ثانیه مشخص می‌کند. برای مثال یک کارت حافظه کلاس 10 دارای حداقل سرعت نوشتن 10 مگابایت بر ثانیه می‌باشد. علاوه بر کلاس، فاکتور دیگری به نام UHS نیز بر روی کارت درج می‌شود. در فناوری UHS از نوعی گذرگاه داده با سرعت بالا استفاده می‌شود. کارت های SD می‌توانند در دسته UHS 1 یا 3 قرار گیرند. UHS 1 به معنای حداقل سرعت نوشتن 10 MB/s و UHS 3 به معنای سرعت 30 MB/s می‌باشد. اگر از کارت UHS در دستگاه هایی استفاده شود که از این فناوری پشتیبانی نمی‌کنند، کارت در حالت پیش فرض استاندارد خود قرار گرفته و با سرعت مشخص شده در کلاس عمل نوشتن را انجام می‌دهد.

نمایش 1 تا 1 از 1 (1 صفحه)