منو
سبد شما

قیمت و خرید انواع سنسور تشخیص گاز

سنسور تشخیص گاز، نوعی حسگر است که وجود یا غلظت انواع گازها را در جو تشخیص می‌دهد. سنسورهای گاز در انواع سنسورهای الکتروشیمیایی، نیمه هادی، مادون قرمز و ... ساخته می‌شوند.

از رایج ترین انواع سنسورهای گازی می‌توان به سنسورهای سری MQ اشاره کرد. این آشکارسازهای گاز از یک المنت به همراه یک سنسور الکتروشیمیایی ساخته می‌شوند. با اتصال مقاومت بار به سنسور به عنوان یک متعیر، می‌توان میزان حساسیت سنسور را تنظیم نمود. مقاومت بار بالاتر، میزان حساسیت سنسور را بالا می‌برد. انواع سنسورهای تشخیص گاز سری MQ جهت تشخیص گازهای هیدروژن، مونوکسید کربن، متان، بوتان و ... به کار می‌روند. حساسیت بالا، پاسخ دهی سریع، پایداری بالا، عمر طولانی و مدار درایو ساده از ویژگی این سنسورها به شمار می‌رود. سنسورهای MQ خروجی آنالوگ ارائه می‌دهند و با بردهای آردوینو قابل راه اندازی هستند.

از دیگر انواع سنسورهای گاز می‌توان به سنسورهای سری TGS اشاره نمود. سنسورهای TGS از اکسید قلع به عنوان حسگر استفاده می‌کنند. این سنسورها نیز مانند سنسورهای MQ جهت تشخیص انواع گازها موجود هستند. آن ها از پایداری بالایی برخوردارند. هنگامی که سنسور در معرض گاز قرار می‌گیرد مقاومت آن به سرعت افت می‌کند و پس از خروج از معرض گاز سریعا به مقدار اصلی خود باز می‌گردد. هنگام استفاده از این سنسور عمو.ما از مدارهای جبران ساز حرارتی استفاده می‌شود.

نمایش 1 تا 11 از 11 (1 صفحه)