منو
سبد شما

قیمت و خرید انواع فتوسل | ترمیستور

ترمیستور چیست ؟

ترمیستور یا مقاومت حرارتی، یک عنصر مقاومتی نیمه هادی است که میزان مقاومت آن به دما بستگی دارد. مقدار مقاومت این عناصر با تغییرات دما به صورت غیر خطی تغییر می‌کند.

به طور کلی ترمیستورها در دو دسته ترمیستورهای با ضریب دمایی منفی یا NTC و ترمیستورهای با ضریب دمایی مثبت یا PTC ها تقسیم بندی می‌شوند. مقدار مقاومت NTC ها با تغییرات دما رابطه عکس دارد و با افزایش دما مقاومتشان کاهش پیدا می‌کند. در مقابل، مقاومت PTC ها با افزایش دما بیشتر می‌شود.

کاربرد انواع ترمیستور :

از ترمیستورها در دماسنج های دیجیتال، باتری های شارژی، جهت جبران دما، در خودروها برای اندازه گیری دمای روغن و ... استفاده می‌شود.

فتوسل چیست ؟

فتوسل یک عنصر مقاومتی نیمه هادی حساس به نور است که LDR نیز نامیده می‌شود. فتوسل، مقاومت نوری یا LDR نیز نامیده می‌شود. اندازه مقاومت آن با میزان نور محیط رابطه عکس دارد. با افزایش نور محیط مقاومت آن کاهش می‌یابد و بالعکس. به علاوه فتوسل یک مبدل نور به الکتریسیته نیز هست. مقاومت نوری، انرژی حاصل از تابش ذرات نور را به الکتریسیته تبدیل می‌کند.

کاربرد انواع فتوسل :

فتوسل ها در سلول های خورشیدی، جهت خاموش و روشن شدن خودکار چراغ ها، سنسورهای تشخیص دود، لنز دوربین های عکاسی و ... به کار می‌روند.

فروشگاه اینترنتی مکاترونیک مرکز پخش و فروش آنلاین انواع فتوسل | ترمیستور بوده و در این دسته بندی می توانید مدل های مختلفی از فتوسل | ترمیستور مانند: فتوسل 4 میلی متر حساسیت بالا EVERLIGHT, NTC ترمیستور 1 کیلو اهم 5 میلی متر, PTC ترمیستور C830, NTC ترمیستور 47 اهم 15 میلی متر, فتوسل 5 میلی متر 5537, NTC ترمیستور 5 کیلو اهم 5 میلی متر, NTC ترمیستور 10 اهم 7 میلی متر, NTC ترمیستور 10 اهم 11 میلی متر, NTC ترمیستور 100 اهم 5 میلی متر, فتوسل 5 میلی متر 5549 را به همراه قیمت به روز مشاهده نمایید. پیشنهاد میکنیم جهت مشاهده قیمت فتوسل | ترمیستور با تخفیف های مناسب در سایت ثبت نام نمایید.
با توجه به ویژگی های مدل های مختلف فتوسل | ترمیستور جهت خرید آنلاین فتوسل | ترمیستور در فروشگاه مکاترونیک پیشنهاد میکنیم روی کالای مورد نظر خود کلیک نموده و با مطالعه توضیحات و خصوصیات هر یک از فتوسل | ترمیستور ها نسبت به خرید آن اقدام نمایید
در صورتی که پیش از خرید فتوسل | ترمیستور سوال فنی وجود دارد لطفا در بخش نظر و سوال فنی سوال خود را درج نمایید. همچنین پس از دریافت سفارش با آپلود تصاویر کالا و ثبت نظر، سایر مشتریان را در انتخاب و خرید آنلاین یاری نمایید. در صورتی که کالای مورد نظر خود را در این دسته بندی نمی یابید، کافی است بخشی از نام آنرا در نوار جستجوی سایت تایپ کنید و یا توسط دسته بندی های بالای سایت ، کالای مورد نظر خود را بیابید
PTC ترمیستور C830
عکس موجودی انبار
نمایش 1 تا 12 از 13 (2 صفحه)