منو
سبد شما

قیمت و خرید انواع IGBT

IGBT چیست ؟

IGBT ها، ترانزیستورهای دو قطبی با گیت عایق هستند که به عنوان قطعات سوئیچینگ در مدارهای قدرت به کار می‌روند. مزیت ترانزیستوهای IGBT آن است که ویژگی های ماسفت (MOSFET) و ترانزیستورهای دو قطبی (BJT) را ترکیب می‌کند. ترانزیستورهای دو قطبی و ماسفت ها از نظر عملکرد مکمل یکدیگر هستند. BJT ها هنگام روشن شدن تلفات کمتری دارند در حالیکه سرعت سوئیچینگ آن ها پایین است. در مقابل، IGBT ها سرعت سوئیچینگ بالایی دارند ولی تلفات هدایت آن ها بیشتر می‌باشد. IGBT ترکیبی از ویژگی های امپدانس ورودی بالا و سرعت بالای سوئیچینگ ماسفت، همچنین افت ولتاژ و تلفات کم BJT ها را همزمان دارند.

IGBT یک المان نیمه هادی کنترل شده با ولتاژ می‌باشد. ساختار آن شامل یک ماسفت و یک BJT است که طبق آرایش دارلینگتون به هم متصل شده اند. این قطعه نیمه هادی دارای سه ترمینال گیت، امیتر و کلکتور است. ترمینال ورودی آن (گیت) به پایه گیت ماسفت متصل است و خروجی خود را از امیتر و کلکتور ترانزیستور دو قطبی می‌گیرد.

کاربرد انواع IGBT :

ترانزیستور های IGBT عمدتا در مدارات قدرت به کار می‌روند و در کاربردهای با توان بالا گزینه مناسبی هستند. به علاوه در مواردی چون کنترل موتور با قدرت بالا، اینورترها، مبدل منبع تغذیه سوئیچینگ با فرکانس بالا و ... کاربرد دارند.

فروشگاه اینترنتی مکاترونیک مرکز پخش و فروش آنلاین انواع IGBT بوده و در این دسته بندی می توانید مدل های مختلفی از IGBT مانند: آی جی بی تی STGH20N50, آی جی بی تی 40N60, آی جی بی تی IMBH60D * را به همراه قیمت به روز مشاهده نمایید. پیشنهاد میکنیم جهت مشاهده قیمت IGBT با تخفیف های مناسب در سایت ثبت نام نمایید.
با توجه به ویژگی های مدل های مختلف IGBT جهت خرید آنلاین IGBT در فروشگاه مکاترونیک پیشنهاد میکنیم روی کالای مورد نظر خود کلیک نموده و با مطالعه توضیحات و خصوصیات هر یک از IGBT ها نسبت به خرید آن اقدام نمایید
در صورتی که پیش از خرید IGBT سوال فنی وجود دارد لطفا در بخش نظر و سوال فنی سوال خود را درج نمایید. همچنین پس از دریافت سفارش با آپلود تصاویر کالا و ثبت نظر، سایر مشتریان را در انتخاب و خرید آنلاین یاری نمایید. در صورتی که کالای مورد نظر خود را در این دسته بندی نمی یابید، کافی است بخشی از نام آنرا در نوار جستجوی سایت تایپ کنید و یا توسط دسته بندی های بالای سایت ، کالای مورد نظر خود را بیابید